koldnicy misyjni 2019 1 20190109 1093560107

W tym roku,  już po raz trzeci włączyliśmy się w akcję Kolędników Misyjnych. Kolędę misyjną odbyliśmy w dniach 26 i 27 grudnia na osiedlu im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie.  Wyruszyliśmy do rodzin z błogosławieństwem proboszcza  O. Mirosława Ferenca. Kolędnikami były uczennice klasy Vf  pod opieką s. Doroty. Podczas Kolędy, dzieliliśmy się z rodzinami naszą radością, odgrywaliśmy wcześniej przygotowaną scenkę. Na zakończenie wręczaliśmy pamiątkę misyjną i zbieraliśmy ofiary dla potrzebujących rówieśników w Rwandzie i Burundi. W tym roku, odwiedziliśmy z kolędą misyjną naszych Panów Dyrektorów w ich gabinetach. Poprzez naszą pomoc przyczyniliśmy się do tego, że szara codzienność tamtych dzieci może stać się choć trochę łatwiejsza i kolorowa. Bo przecież dzielenie się tym, co mamy, to nie tylko hojność i wspaniałomyślność, ale i prawdziwa  wielkość.

D.P.

warsztaty w 3a 11 20190103 1198726575

Dnia 20 grudnia 2018 r. odbyły się w klasie 3 a warsztaty świąteczne. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wykonywali świąteczne dekoracje: lampiony ze słoików, ozdoby z papieru i bibuły oraz ozdabiali  pierniczki.Dziękujemy mamie Tymona, Antka i Amelki za ciekawe pomysły, przygotowanie materiałów i wspaniałe przeprowadzenie warsztatów. W ciepłej rodzinnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, wspólnie przygotowywaliśmy się do świąt Bożego Narodzenia.

sp38 info

Szanowni Rodzice i Opiekunowie !

Informujemy, że w dniach wolnych świetlica szkolna pełni dyżur w następujących godzinach :

24 grudnia 6.30-12.30

27 grudnia 6.30-17.00

28 grudnia 6.30-17.00

31 grudnia 6.30-12.30

2 stycznia  6.30-17.00

wycieczka do sandomierza i muzeum bombki choinkowej w nowej dbie 4 20181220 1164038864

Grudzień to miesiąc, w którym z naszej Szkoły zwykle wyrusza kilka wycieczek po tradycyjne świąteczne dekoracje do Fabryki i Muzeum Bombek w Nowej Dębie. Ostatnią w tym roku taką wycieczkę w dniu 18 grudnia 2018 r. odbyły klasy Vd i Vf.

Już za progiem Muzeum uczniowie zobaczyli tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek, następnie pan przewodnik pokazał i omówił proces powstawania szklanych ozdób. Po odwiedzeniu dekoratorni, dzieci zainspirowane bogactwem wzorów i kolorów, przystąpiły do samodzielnego ozdabiania delikatnych „baniek”, co okazało się bardzo przyjemnym zajęciem.