akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez polsk niepodlegoci 42 20181113 1245256060

Dumni z Polski

Pod takim hasłem świętowaliśmy w piątek 9 listopada 2018 r. 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W przygotowanie patriotycznego spektaklu włączyli się przedstawiciele różnych klas naszej szkoły – od najmłodszych do najstarszych. Ważnym aktorem była również publiczność.

11 listopada to symboliczna data, Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień     ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy w 1937 i 1938 roku. Po II wojnie światowej obchodzenie Narodowego Święta Niepodległości było zakazane. Wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych dopiero po 1989 roku. W tym roku mieliśmy zaszczyt obchodzić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

sp38 info

Szanowni Państwo !

Informujemy że dzień 12 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

niepodl

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie !

W dniu 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędą się uroczyste akademie z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 9.45 uczniowie klas I b, II a, c; III a, b, c; IV a, b, c, d, e, f; V d, f ; VI a, b. O godz. 13 uczniowie klas I a, c; II b, d; V a, b, c, e ; VI c, d ; VII a, b, c, d ; VIII a, b, c, d.

pokoloruj wiat 8 20181107 1689007327
                 Nasi uczniowie wzięli udział w wojewódzkim konkursie edukacyjnym "Pokoloruj swój Świat", który organizowany w ramach projektu pn. "Przedsięwzięcie z zakresu edukacji ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego", realizowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Uczestnicy musieli przedstawić dwa kontrastowe obrazy środowiska- zanieczyszczone i wolne od zanieczyszczeń. Do pracy należało dołączyć krótki opis wskazujący rodzaj przedstawionych zanieczyszczeń oraz sposób ich zapobiegania.
            W dniu 18 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste wręczenie nagród, którego dokonał wicemarszałek Krzysztof Grabczuk i dyrektor Departamentu Sławomir Struski.
             W kategorii klas I - IV Kacper Kiełbus zajął III miejsce a Paweł Hamryszczak otrzymał wyróżnienie.
             W kategorii klas V - VIII Antonina Wysocka otrzymała wyróżnienie.
Dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie są przewidziane niespodzianki i podziękowania.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie a laureatom serdecznie gratulujemy!

D.D.

Finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I – III pod hasłem „A to Polska właśnie”

konkurs recytatorski 6 20181106 1985204973

25 października 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I – III pod hasłem

„A to Polska właśnie”. Organizatorkami konkursu były panie Irena Furtak i Hanna Daruk.

Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z klas pierwszych, 12 z drugich i 9 z trzecich, oceniało ich czteroosobowe jury pod przewodnictwem pana dyrektora Mirosława Wójcika.

Informujemy, że  2 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu dyżur pełni świetlica szkolna w godzinach: 6.30-17.00.

milit

W dniu 26 października 2018 r. klasa V d wraz z wychowawcą udała się na wydarzenie „Militaria XX wieku – wystawa historyczna”. Była to niezwykła podróż do przeszłości. W lubelskiej hali targowej uczniowie obejrzeli zabytkowe pojazdy wojskowe Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i Wojska Polskiego, jak również pojazdy współczesne, będące na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.