Radek Suski
Kategoria:

 podsumowanie obchodow dnia yczliwoci w naszej szkole 22 20191205 1968294077

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Celem naszych działań było promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach z innymi. W szkole było radośnie. Królował żółty kolor jako symbol uśmiechu.

Kasa 3c przygotowała dla klas 1-3 inscenizację pt.: „Bajka o życzliwości”. Każdą z klas edukacji wczesnoszkolnej odwiedził Krasnal Życzliwości, który przeprowadził zabawy i wręczył dzieciom dekalog człowieka życzliwego.

W świetlicy szkolnej prowadzone były zajęcia na temat życzliwości, dzieci wykonały drzewo życzliwości, poznały historię powstania Święta Życzliwości. Czytane były bajki i wiersze na temat bycia uprzejmym i kulturalnym.

Dzieci tworzyły prace plastyczne– życzliwe krasnale i nadawały im imiona. Chętne dzieci pisały list do chorego dziecka (Marzycielska poczta).

We wszystkich klasach na lekcjach rozmawialiśmy na temat roli życzliwości w codziennym życiu. Na korytarzach szkolnych zawisły powiedzenia i cytaty dotyczące życzliwości. Uczniowie brali aktywny udział w akcji: „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”- dzielili się miłymi sentencjami, wierszykami i pozdrowieniami.

Cała społeczność szkolna zaangażowała się w przesyłanie sobie ciepłych słów i komplementów – wrzucając liścik do szkolnej skrzynki życzliwości.

W tym dniu grupa uczniów ze szkolnej świetlicy wraz z paniami wyszła z poselstwem skierowanym do społeczności lokalnej. Słoneczniki, życzliwe słowa i uśmiechy zostały przekazane społeczności Przedszkola nr 46 oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. W bibliotece dzieci w tym dniu uczestniczyły w warsztatach plastycznych mających na celu rozwijanie umiejętności wyrażania wdzięczności.

Napełnieni siłą dobra płynącego od innych chcemy każdego dnia pielęgnować postawę życzliwości w relacjach społecznych.

Zapraszamy do galerii

Radek Suski
Kategoria:

   turniej mitologiczny klas v 2 20191204 1711294864                             

 Dnia 27 listopada 2017 r. w naszej szkole został rozegrany Szkolny Turniej Mitologiczny.

         Aby zdobyć wieniec laurowy, w szranki stanęły drużyny z klas V. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania związane z wydarzeniami mitycznymi, wykazać się znajomością bogów oraz ich atrybutów. Rywalizowali w rozwiązywaniu łamigłówek logicznych, kluczyli po labiryncie Minotaura i szukali wskazówek, jakie się tam znajdowały. Finałowa konkurencja sprawdzała kreatywność uczniów, którzy z wykorzystaniem symbolu mitycznego mieli ułożyć reklamę szkoły. Każdej rundzie zmagań towarzyszył boski patron.
         W organizacji tego wydarzenie przyświecały nam takie cele jak: rozwijanie wśród uczniów zainteresowania mitologią, popularyzowanie wiedzy o mitach, wdrażanie do samokształcenia, stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji, ale przede wszystkim rozwijanie zainteresowania dziedzictwem kultury duchowej ludzkości oraz kształcenie szacunku dla tych wartości.
         Wszyscy wygrali, bo oprócz dobrej zabawy zdobyli coś bezcennego – wiedzę oraz zaangażowanie. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy turnieju - pamiątkowe dyplomy. Na podium stanęły drużyny: klasa 5b - I miejsce, klasa 5a - II miejsce oraz klasa 5e - III miejsce.

         Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, zaś zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Uczniów klas młodszych zapraszamy na igrzyska w przyszłym roku. Warto powalczyć, zgodnie z tym, co mówi stare, greckie przysłowie: Nawet dobra ziemia, gdy leży odłogiem – rodzi chwasty.

         Pomysłodawczyniami i prowadzącymi turniej były panie Jolanta Sobkowicz i Paulina Puto.

Zapraszamy do galerii

Radek Suski
Kategoria:

bombki z efektem metalu 1 20191204 1463793096

Klasa Ia uczestniczyła w warsztatach "Bombki z efektem metalu" zorganizowanym przez Kargusek Spółdzielnia Socjalna. Odbyły się one 22 listopada 2019r. na ulicy Peowiaków 11. Uczniowie wykonali wspaniałe bombki, które mogli zabrać na pamiątkę, a przy tym doskonale się bawili i mieli okazję zapoznać się z ciekawymi technikami plastycznymi. Wychowawca p. E. Dudziak wraz z uczniami serdecznie dziękują pani Katarzynie Mitaszce-Knap za inspirujące warsztaty i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy do galerii

Radek Suski
Kategoria:

w krainie filmu i ba 8 20191204 1184490880

27 listopada był dniem wyjątkowym. Oto sale lekcyjne i korytarze szkolne wypełniły się barwnymi postaciami z filmów i baśni. Uczniowie mieli okazję przedstawić innym swoich ulubionych bohaterów, wcielając się w nich, co sprawiło  - zarówno nauczycielom jak i uczniom - wiele radości. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w  zabawie oraz  Samorządowi  Uczniowskiemu, który był pomysłodawcą wydarzenia.

Zapraszamy do galerii

Marcin Stec
Kategoria:

1043

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w konkursie "Projekt z klasą" od tego roku "Projektanci edukacji". W poprzednich latach dzięki Państwa głosom oraz decyzji jury otrzymaliśmy grany.

Tegoroczny projekt "Zwiedzamy z robotem..." skierowany jest dla uczniów klas II i III. Na zajęciach uczniowie będą tworzyć planszę z trasą dla robota mBota, który odwiedzi najważniejsze zabytki Lublina. Szczegóły projektu >>>.

Warunkiem otrzymania grantu jest Państwa zaangażowanie w głosowanie na nasz projekt 1043. Głosujemy codziennie od 2 grudnia do 13 grudnia. Szczegóły sposobu głosowania prześlę wkrótce za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Liczę na Państwa głosy.

Radek Suski
Kategoria:

           cykl tematyczny ksika te ma swoj histori 1 20191129 1061765062                                                       

            Cykl „Książka też ma swoją historię” klasa 6d rozpoczęła wizytą w Filii nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej 7 listopada 2019 r. W czasie zajęć bibliotecznych przeprowadzonych przez Panią Marię Kozioł, kierownika Filii, uczniowie zapoznali się z funkcją i działalnością biblioteki. Bibliotekarka zaprezentowała księgozbiór (najstarsza książka w bibliotece, nowości, czasopisma, zbiory audiowizualne), omówiła układ półek, warunki wypożyczania, zasady zachowania. Zachęciła do korzystania ze zbiorów oraz czytelni bibliotecznej.

            Następnym etapem poznawania książki była wizyta w redakcji wydawnictwa i drukarni. 12 listopada, na zaproszenie Pana Marka Mroza, klasa udała się do Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”, aby dowiedzieć się jaką drogę musi pokonać książka, zanim trafi w ręce czytelnika. Uczniowie zapoznali się m.in. z pracą redaktora, korektora, drukarza i introligatora, zwiedzili pomieszczenia wydawnictwa, oglądali maszyny poligraficzne i proces produkcyjny. Obserwowali drogę, jaką musi pokonać biała, pusta kartka, aby zamienić się w książkę: drukowanie tekstu, rozcinanie papieru, składanie, sortowanie, zszywanie, przygotowywanie oprawy oraz tłoczenie na twardych oprawach złotych liter. Na zakończenie wizyty w wydawnictwie młodzież odwiedziła firmową księgarnię.

            Ostatnią częścią zajęć o książce była lekcja wychowawcza 14 listopada „Od glinianej tabliczki do e-booka”. Uczniowie m.in. oglądali papirusy przekazane na wyposażenie sali historycznej przez p. Agnieszkę Borowiec. Wykonali też korektę tekstu: każdy uczeń dostał tekst do poprawienia oraz kartkę z przykładowymi oznaczeniami stosowanymi przez korektorów tekstu. Zadanie polegało na odnalezieniu i poprawieniu błędów w tekście, co pozwoliło uczniom wcielić się w rolę korektora tekstów i lepiej poznać jego zawód.

R.S.

                                                                                                                                         Zapraszamy do galerii

Radek Suski
Kategoria:

 wiatowy dzie yczliwoci 67 20191127 1790693133

Drodzy Rodzice !

W dniu 21 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zyczliwości. Każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie jako słonecznik. W ten sposób powstały ogrody życzliwości.

Gdy delikatny powiew wiatru kołysze słonecznikami, one szepczą zyczenia:

"Niech w Waszych sercach panuje dobro, radość i życzliwość.

Bądźcie mili dla siebie nawzajem. Niech kwitną w Was ogrody miłości."

Dołączamy się do tych zyczeń i zapraszamy do słonecznikowej galerii :)