Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Wydział oświaty

Szanowni Państwo ,

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Wydziału Oświaty i Wychowania zostały zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące oferty edukacyjnej szkół ogólnokształcących i zawodowych prowadzonych przez miasto Lublin na rok szkolny 2019/2020, obejmujące również planowaną liczbę miejsc i oddziałów. 
Dane znajdują się pod następującymi linkami:


https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/aktualnosci/oferta-edukacyjna-liceow-ogolnoksztalcacych,349,1082,1.html
https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/aktualnosci/oferta-edukacyjna-szkol-zawodowych,351,1082,1.html

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

szkolne eliminacje do i ogolnopolskiego turnieju misia wojtka w 75 rocznic bitwy pod monte cassino 15 20190318 2079498128            

   W sobotę 9 marca 2019 r. w naszej Szkole odbyły się eliminacje do etapu regionalnego I Ogólnopolskiego Turnieju edukacyjnej gry planszowej „Miś Wojtek”. Turniej organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji 75. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.Odwołująca się do realiów II wojny światowej gra „Miś Wojtek”, ukazuje dzieje Polaków, wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

                Pełne emocji rozgrywki wyłoniły reprezentantów naszej Szkoły w kategorii „Kadeci”. Wezmą oni udział w etapie regionalnym konkursu, który odbędzie się 28 marca 2019 r. w lubelskiej siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 zabawa przez nauk nauka przez zabaw 4 20190312 1286126332

W dniach 6-7 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z wykorzystywania technik cyrkowych w edukacji. W zajęciach wzięli udział uczniowie wszystkich klas piątych.

            Takie warsztaty wzmacniają koncentrację, poszerzają pole widzenia, usprawniają koordynację ręka-oko, tworzą więcej połączeń między półkulami mózgu, trenują chwyt. A przede wszystkim uczą tego, że jeśli coś nie wychodzi, to trzeba próbować dalej i nie poddawać się.

            Warsztaty poprowadziła pani Katarzyna Kurowska, wieloletni animator i popularyzator technik cyrkowych wykorzystywanych w edukacji dzieci, założycielka firmy „Talerzyk możliwości”. Uczestnicy zajęć mieli okazję ćwiczyć z talerzami, diabolo, flowerstickami i piłeczkami. Posługiwanie się każdym z tych przyrządów wymagało uwagi, zręczności i cierpliwości. W atmosferze zabawy i radości uczniowie zdobywali nowe umiejętności. Ich roziskrzone oczy świadczyły o wielkim zaangażowaniu, a uśmiechy były  dowodem zadowolenia z osiąganych efektów. Do zabawy włączyli się również opiekunowie grup, którzy dzielnie próbowali nadążyć za uczniami. Kilku się to udałoJ.

            Mamy nadzieję, że zajęcia na tyle się podobały, że wejdą w krew naszym uczniom i będą ćwiczone również w domach. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Zatem bawmy się i uczmy się!

Zapraszamy do galerii

PP

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 poznajemy posta marii skodowskiej curie 6 20190307 1780133087

            Maria Skłodowska - Curie to wybitna Polka, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla. Uczniowie klasy 3a zaprosili na zajęcia wybitną regionalistkę panią Izabelę Korzeniewską, która opowiedziała nam o życiu Marii Skłodowskiej-Curie oraz o jej pobycie na terenach Lubelszczyzny. Dzieci odwiedziły także pomnik naszej wybitnej Polki, który znajduje się na terenie UMCS w Lublinie. Postać Marii Curie –Skłodowskiej jest dla nas wielką inspiracją.

Zapraszamy do galerii

G.M-S.