An3

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Ania Olszta z klasy IIIa, brała udział w Mistrzostwach Świata w akrobatyce powietrznej. Mistrzostwa te odbyły się w Pradze, gdzie nasza uczennica zdobyła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Przygotowywała się pod okiem trenerki pani Mileny Domino w SWL.

Ania ma 9 lat i już na swoim koncie duże sukcesy sportowe.

Dziękujemy Rodzicom Ani, za udostępnienie nagrania z tego pięknego występu.

Gratulujemy osiągnięć!!!

G. M.-S.

stypendia dla uzdolnionych od marszaka wojewodztwa lubelskiego 8 20181212 1481132319

W dniu 11 grudnia 2018 r. miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów w ramach programu stypendialnego Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018 realizowanego przez Województwo Lubelskie w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje, kompetencje Działania 12.2 KSZTAŁCENIE OGÓLNE Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wśród stypendystów wyróżniono pięcioro naszych uczniów: Aleksandrę Bielecką, Julię Dziatkiewicz, Jakuba Kołtuna, Gabrielę Pydę i Maję Wysokińską. Stypendia i upominki podczas uroczystej Gali w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wręczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Na ręce dyrektora szkoły Mirosława Wójcika, przekazał również podziękowania i gratulacje dla rodziców i nauczycieli.

Przyłączamy się do tych gratulacji i podziękowań. Winszujemy uczniom wspaniałego sukcesu. Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za inspirowanie i wspieranie naszych uczniów w dążeniach do osobistego rozwoju i osiągania wysokich wyników w nauce.

aaaaaaaaa

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły JUSTYNA SZWAJGIER z kl. VI d otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ARTFORM – 2018 „Małe dzieła – wielka Sztuka”. Pracę swoją wykonała pod kierunkiem nauczycielki plastyki – Małgorzaty Piaseckiej - Kozdęby. Gratulujemy.

zdj.konk

Sukces naszego ucznia!
W Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie odbyło się rozstrzygnięcie II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "KARTKA WIELKANOCNA" dla Wychowanków Lubelskich Świetlic Szkolnych.
Z radością zawiadamiamy, że WIKTOR WARYSZAK, uczeń kl.III c zajął II MIEJSCE
Praca została wykonana pod kierunkiem pani Doroty Dąbrowskiej.
Uczniowi serdecznie gratulujemy sukcesu!

nagrodzona praca

MILENA RUDNY z kl.Vb zajęła I miejsce w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu
Plastycznego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
i Marszałka Województwa Lubelskiego
WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY „Związani z Lublinem”.

Celem konkursu było przypomnienie sylwetek znanych,
wybitnych osób związanych Lublinem
oraz uświadomienie znaczenia pozytywnych wzorców jakie
wniosły w dzieje naszego miasta,
jego kulturę i w świadomość mieszkańców.
Milena zaprezentowała w formie rysunku postać
Henryka Wieniawskiego, na tle kamienicy przy
Rynku na Starym Mieście, w której się urodził.
Praca została wykonana pod kierunkiem nauczycielki
plastyki – Małgorzaty Piaseckej–Kozdęby.

IMG 20170608 114408

praca nagrodzona

KATARZYNA ZDEB z kl. IVb.
otrzymała nagrodę
w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym 2016
„Spójrz okiem artysty – Pablo Picasso“
zorganizowanym przez MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu.

Swoją pracę pt. „Portrety”, inspirowaną twórczością Pabla Picassa,
Kasia wykonała na zajęciach koła plastycznego
pod kierunkiem p. Małgorzaty Piaseckiej – Kozdęby.

Więcej o konkursie i jego wynikach – na stronie www.mdksrodmiescie.wroc.pl

konkurs03               konkurs04

W czerwcu 2016 r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "Bohaterowie Sienkiewicza w komiksie" zorganizowanym przez Filię nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Podczas festynu "Energia Pokoleń" odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród i podziękowań.

Nasi uczniowie zdobyli nagrody:

• II miejsce zajął Piotr Komaryński uczeń kl. Id (opiekun Dorota Dąbrowska)
  • Wyróżnieni zostali uczniowie klasy Ia: Dawid Król (opiekun Dorota Dąbrowska), Lena Piróg i Oskar Pasieka (opiekun Renata Seroka)

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!