sukcesy matematyczne uczniow klas osmych 4 20190704 1174667239

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas ósmych brali udział w wielu konkursach matematycznych. Największym sukcesem było zdobycie  tytułów laureata w Konkursie Matematycznym organizowanym przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Tytuły  zdobyli  Gabriela Pyda i Jakub Kołtun z klasy 8b przygotowani przez panią Małgorzatę  Stolarczyk.

W tym samym konkursie tytuły finalistów uzyskali  Aleksandra Bielecka z klasy 8a - nauczyciel pani Jolanta Kwiatkowska oraz Szymon Kasperek z klasy 8b - nauczyciel pani Małgorzata Stolarczyk.

W międzyszkolnych konkursach matematycznych w gronie laureatów znaleźli się:

• Jakub Kołtun z kl.8b – II miejsce

Gabriela Pyda z kl. 8b – III miejsce

W konkursie  „Maths In English” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 57 w Lublinie

• Gabriela Pyda – II miejsce

W konkursie „Janek” organizowanym przez Gimnazjum i Liceum Jana III Sobieskiego w Lublinie

• Gabriela Pyda - wynik bardzo dobry

W XXIII Konkursie Matematycznym im. ks. Franciszka Jakóbczyka organizowanym przez  XXI LO w Lublinie.

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, Aleksandra Bielecka uzyskała wynik bardzo dobry,  a Gabriela Pyda – wyróżnienie.

W Szkolnym Konkursie  „Matematyk Roku Szkolnego 2018/2019” na poziomie klas  ósmych tytuł zdobył Jakub Kołtun.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom.

M.S.

karol drozda laureat ogolnopolskiego konkursu historycznego 8 20190617 2072556938
8 czerwca 2019 r. w Warszawie uczeń klasy VIIIa KAROL DROZDA  odebrał tytuł laureata etapu centralnego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę". Nauczycielem przygotowującym ucznia jest pani Halina Iwanicka
Karol osiągnął wielki sukces. Znalazł się wśród 30 najlepszych w Polsce, pokonując 12 tysięcy innych uczestników startujących w tym konkursie. Wielkie gratulacje dla Karola i Pani Haliny Iwanickiej!
H.I.

konk świetlcowy

JOANNA WÓJTOWICZ z klasy II  zajęła I miejsce w kategorii klas II w IV Edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla wychowanków świetlic szkolnych pt.:  „Moje ulubione zwierzę” zorganizowanego przez Świetlicę ZSP w Gierałtowicach.

konk świetlicowy1

zd1

W dniu 14 marca 2019 r., w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej „USER”. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy 8b: Jakub Kołtun, Gabrysia Pyda, Szymon Kasperek.

Wśród wyróżnionych znalazł się Szymon Kasperek z klasy 8b

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Elżbieta Skowronek.

zd 4

1 lutego 2019 r. odbył się finał XV Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera", organizowanego przez Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowali: Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk, Polskie Towarzystwo Informatyczne oddział lubelski.
Podczas konkursu naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniówKacper Boryc z klasy 7a oraz  Jana Komarynska z klasy 7d, która uzyskała wyróżnienie.

An3

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Ania Olszta z klasy IIIa, brała udział w Mistrzostwach Świata w akrobatyce powietrznej. Mistrzostwa te odbyły się w Pradze, gdzie nasza uczennica zdobyła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Przygotowywała się pod okiem trenerki pani Mileny Domino w SWL.

Ania ma 9 lat i już na swoim koncie duże sukcesy sportowe.

Dziękujemy Rodzicom Ani, za udostępnienie nagrania z tego pięknego występu.

Gratulujemy osiągnięć!!!

G. M.-S.

stypendia dla uzdolnionych od marszaka wojewodztwa lubelskiego 8 20181212 1481132319

W dniu 11 grudnia 2018 r. miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów w ramach programu stypendialnego Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018 realizowanego przez Województwo Lubelskie w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje, kompetencje Działania 12.2 KSZTAŁCENIE OGÓLNE Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wśród stypendystów wyróżniono pięcioro naszych uczniów: Aleksandrę Bielecką, Julię Dziatkiewicz, Jakuba Kołtuna, Gabrielę Pydę i Maję Wysokińską. Stypendia i upominki podczas uroczystej Gali w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wręczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Na ręce dyrektora szkoły Mirosława Wójcika, przekazał również podziękowania i gratulacje dla rodziców i nauczycieli.

Przyłączamy się do tych gratulacji i podziękowań. Winszujemy uczniom wspaniałego sukcesu. Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za inspirowanie i wspieranie naszych uczniów w dążeniach do osobistego rozwoju i osiągania wysokich wyników w nauce.