Piotr Dobrowolski

Powstanie Warszawskie 1944 zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Odchodzą od nas ostatni Powstańcy Warszawscy. Pokażmy im naszą wdzięczność, pamięć i szacunek w symboliczny sposób: poprzez napisanie i wysłanie kartki pocztowej z życzeniami od serca. Akcja w naszej szkole trwa do 26 września, ale jeżeli nie zdążysz to jeszcze do 2 października możesz wysłać indywidualnie kartkę on-line.

Zadanie dla ucznia:

Napisz kilka słów od siebie. Pamiętaj, że to właśnie one mają największą wartość. Zostaw też swoje dane, jeśli chcesz, by Powstaniec mógł Ci odpisać. Możesz wysłać kartkę do dowolnego Powstańca lub zaadresować ją do wybranego przez siebie – wystarczy, że wpiszesz imię i nazwisko Powstańca wraz z pseudonimem. Nazwiska i biogramy powstańców znajdują się na stronie www.bohateron.pl/powstancy

Zgłoś się do swojego nauczyciela historii. Otrzymasz kartkę pocztową, na którą przepiszesz życzenia, podpisz się (dowolne dane, może być tylko imię, klasa i miasto, może być więcej informacji). My, Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie, przekażemy kartkę do organizatora akcji „BohaterOn”, który dostarczy ją do adresata, czyli do Powstańca Warszawskiego.

Więcej o akcji: https://bohateron.pl/ lub u nauczycieli historii.

R.S.

Kategoria: