Piotr Dobrowolski
Kategoria:
 festiwal szko i przedszkoli 14 20190108 1542553311
 
         W tym roku przedstawiciele naszej szkoły gościli w Szkole Podstawowej nr 27 w Lublinie na III Festiwalu Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.
         Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk wręczył Miejskie Certyfikaty "Szkoła Promująca Zdrowie" kolejnym placówkom wykazującym się dużą aktywnością i skutecznością działań prozdrowotnych podejmowanych w oparciu o wyniki przeprowadzonej diagnozy zgodnie z koncepcją i zasadami tworzenia Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.
          Po części oficjalnej był czas na występy artystyczne, zdrowe poczęstunki, gry, zabawy i konkursy dla dzieci.
 
Piotr Dobrowolski
Kategoria:

W roku szkolnym 2017/2018 klasa Ia brała udział  w ogólnopolskim projekcie ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Na zakończenie projektu cała klasa wykonała na konkurs plastyczny wspólną pracę plastyczną związaną z projektem. Kreatywne podejście i zaangażowanie we wspólne wykonanie pracy zostało docenione przez Jury konkursu . Klasa znalazła się w gronie laureatów. Wszystkie dzieci dostały nagrody - zestawy do higieny jamy ustnej.

P&R#Admins
Kategoria:

13 listopada odbył się finał akcji „Zamaskuj smog”, której organizacji podjęliśmy się wspólnie z Fundacją ONICO.
Tego dnia w amfiteatrze kościoła na Poczekajce odbyło się przedstawienie pt. „Smok & smog” przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Anny Łukaszuk i p. Aleksandry Przyweckiej. Sztuka teatralna dedykowana czwartoklasistom stanowiła przystępną formę odpowiedzi na pytania:

 • Czym jest smog?
 • Co go powoduje?
 • Dlaczego jest niebezpieczny?
 • Jakie konsekwencje może mieć nadmierne narażenie na szkodliwe pyły?
 • Jak zapobiegać smogowi?
 • Dlaczego warto nosić maseczkę antysmogową?
P&R#Admins
Kategoria:

W ramach działań związanych z ubieganiem się o Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie w dniu 8 czerwca 2017 r. zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne dla uczniów klas trzecich oraz prelekcja dla rodziców na temat negatywnych skutków hałasu na funkcjonowanie człowieka.
Działania zostały zorganizowane w ramach współpracy między Miejską Siecią Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin, a Zakładem Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Prelekcję dla rodziców dzieci klas I-III w dniu 8 czerwca br. wygłosiła Pani mgr Anna Kruczyńska asystent Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W tym samym dniu odbyły się warsztaty dla uczniów klas III, które przeprowadzili studenci należący do Naukowego Koła Logopedów i Audiologów przy Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

P&R#Admins
Kategoria:

Jednym z celów programu realizowanego w naszej szkole „Szkoła Promująca Zdrowie” jest dbanie o poprawę relacji interpersonalnych.
W związku z tym zorganizowany został konkurs „Dobry kolega, dobra koleżanka” mający na celu promowanie koleżeństwa, empatii, pozytywnych relacji między uczniami oraz postaw prospołecznych.
Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły.
Większość prac została wyeksponowana w łączniku szkoły podczas Festiwalu Szkół Promujących Zdrowie.
Ze 131 prac komisja konkursowa wyłoniła 9 prac zwycięskich i 9 prac wyróżnionych:

Klasy I – III:

 • I miejsce – Lena Bryłowska, kl. III b
 • II miejsce – Gabriela Czerw, kl. I b
 • III miejsce – Zuzanna Mazurek, kl. III a.


Wyróżnienia:

 • Igor Szczuka, kl. II c
 • Lena Piróg, kl. III a
 • Iga Korba, kl. III d
P&R#Admins
Kategoria:

Warsztaty dla dzieci w ramach Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin

W ramach przynależności Szkoły do Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów dotyczące tworzenia prawidłowych relacji międzyludzkich.

Celem zajęć było poznanie potencjałów psychofizycznych oraz cech niezbędnych do tworzenia prawidłowych relacji z innymi ludźmi, zwiększenie umiejętności komunikowania własnych potrzeb oraz odczytywania potrzeb innych ludzi. Nauka tworzenia prawidłowych relacji międzyludzkich z uwzględnieniem ich trwałości, głębi, efektywności oraz satysfakcji jaką dają obydwu stronom związku.

P&R#Admins
Kategoria:

             W roku szkolnym 2017/2018 w związku z realizacją programów polityki zdrowotnej skierowanych do dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie do 30 listopada 2017 r. realizowany był " Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin w 2017"r. Podmiotem realizującym był NZOZ Ośrodek Medycyny Szkolnej "Termed" ul Staszica  Lublin.

P&R#Admins
Kategoria:

image001

7 listopada 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza miała zaszczyt być gospodarzem niecodziennego wydarzenia. Tego dnia Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk wręczył miejskie Certyfikaty Szkół Promujących Zdrowie różnym placówkom oświatowym. Galę uświetnili swoją obecnością znamienici goście.

Uroczystość rozpoczęła się od występu wokalnego chóru składającego się z uczniów SP 38, SP 57 i przedszkolaków z Przedszkola nr 46, którzy wykonali piosenkę „Żyj zdrowo i kolorowo”. Następnie głos zabrała dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Ewa Dumkiewicz-Spawka, która powitała zgromadzonych gości, tj. Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Radnych Rady Miasta Lublin, dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Lublinie, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów. Ponadto wyraziła radość z faktu, że tak wiele placówek oświatowych włączyło się w akcję promującą zdrowie, i że działanie to zyskuje coraz więcej zwolenników.

P&R#Admins
Kategoria:

W tym roku Dzień Dziecka nasi uczniowie świętowali pod hasłem "Kulturalnie, Zdrowo i Sportowo".
Z tej okazji uczniowie kl. I b wybrali się do Teatru im. H.Ch.Andersena na spektakl pt.”Koziołek kręciołek”, spacerowali także po Ogrodzie Saskim i wesoło bawili się na placu zabaw.

Klasy IIb, IIc i IIId uczestniczyły w warsztatach outdoorowych w formie gry terenowej „Drzewa on-line”(geocaching) zorganizowanych przez Bawialnię Trolejbus. W Bawialni Trolejbus czas ciekawie spędzała również klasa Ia, piekąc francuskie ciasteczka i uczestnicząc w zabawach integracyjnych.
Klasy Ic, IIa, II d, IIe, IIIa, IIIb, IIIc i IIIe zorganizowały pikniki. Dzieci przyniosły sprzęt sportowy, gry dydaktyczne, klocki. Ciekawe konkursy i gry sportowe uwieńczone zostały meczem piłki nożnej. Po wysiłku fizycznym był czas na odpoczynek na kocach i zdrową przekąskę.
W szkole czekał na wszystkich słodki poczęstunek w postaci sorbetów truskawkowych przygotowany przez Rade Rodziców.