Piotr Dobrowolski

wizyta skautow europy w szkolnej wietlicy 1 20230922 1219204588

We wtorek 12 września 2023r. odbyły się trzy spotkania z przedstawicielami Federacji Skautingu Europejskiego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza. Dzieciom zgromadzonym w świetlicy oraz uczniom z klas trzecich i czwartych opowiedzieli oni o swoich przygodach oraz przybliżyli ideały harcerskie. Na przygotowanej prezentacji zgromadzeni mogli zobaczyć między innymi, w jaki sposób można spędzić miło chwile w gromadzie podczas zbiórek i wyjazdów. Na koniec przyszedł czas na wspólne wyrażenie radości poprzez śpiew, taniec i zabawy – naukę pląsów. We wrześniu skauci odwiedzą jeszcze uczniów klas piątych.
Chętne dzieci będą mogły dołączyć do gromady dzięki informacji, jaką otrzymają poprzez dziennik ich rodzice.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

tydzie czytania dzieciom 2 20230616 1765020473

„Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z tej okazji w dniu 7 czerwca gościliśmy w szkolnej świetlicy panią Marię Błach, bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego Filia nr 24 w Lublinie. Podczas spotkania zostały zaprezentowane dzieciom zalety czytania i ich wpływ na rozwój umysłowy. Zgromadzeni uczniowie wysłuchali wybranych fragmentów książek i odpowiadali na zagadki przygotowane przez naszego gościa.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

wizyta muzyka teatru muzycznego 3 20230605 1399443687

W dniu 30 maja 2023 r. świetlicę szkolną odwiedziła Pani Katarzyna Nowicka, muzyk Teatru Muzycznego w Lublinie jednocześnie nauczycielka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

Uczniowie mieli okazję poznać organizację i działalność Teatru Muzycznego. Dowiedzieli się, jakie znaczenie w muzyce ma pauza oraz wspólnie zaśpiewali gamę. Wysłuchali utworów zagranych na oboju i rożku angielskim, poznając budowę tych obu instrumentów dętych. 

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

wiatowy dzie pszczo 1 20230605 1417690392Z okazji Światowego Dnia Pszczół odwiedziła nas pani Justyna Wnuk. Przeprowadziła dla dzieci z klasy 3a, 1b i przebywających w tym czasie w świetlicy warsztaty pszczelarskie. Uczniowie mogli przymierzyć specjalne stroje. Zapoznali się z obsługą podkurzacza, budową i rodzajami uli, pyłku, miodu, z zagrożeniami z jakimi spotykają się te owady oraz ciekawostkami z życia pszczół.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

spotkanie z triatlonist 4 20230525 1227893015

W dniu 17 maja w szkolnej świetlicy gościliśmy pana Piotra Saniawę, który przybliżył dzieciom dyscyplinę sportu jaką jest triathlon. Opowiedział o trudzie przygotowań do udziału w zawodach, które składają się z biegania, pływania i jazdy na rowerze. Zaprezentował zdjęcia oraz akcesoria niezbędne do uprawiania tego sportu. Z radością odpowiedział na wszystkie pytania, które z wielką wnikliwością zadawały dzieci. Z pewnością to spotkanie będzie stanowić zachętę do aktywnego uprawiania sportu.

Spotkanie z triatlonistą

Piotr Dobrowolski

wizyta w piekarni 1 20230616 1516038439

26 maja 2023 r. dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedziły piekarnię „Pęzioł”. Pani Halina Pęzioł zapoznała uczniów z tajnikami pracy piekarza i ciastkarza. Pokazała maszyny używane w piekarni, rodzaje mąki oraz pieczywa. Dzieci samodzielnie wyrabiały przygotowane dla nich ciasto formując ciasteczka i bułeczki Upieczone wyroby zabrały ze sobą do szkoły.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

 Świetlica szkolna przyjmuje zapisy dzieci na rok szkolny 2023 / 2024 

Zapisując dziecko prosimy:

  • Kartę zgłoszeń pobrać ze strony internetowej szkoły (zakładka świetlica),
  • Wypełnić czytelnie,
  • Złożyć podpisy obydwojga rodziców/opiekunów,
  • Przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wrzucać do skrzynki, która znajduje się przy wejściu do budynku szkoły.

Zapisy będą trwać od 24.04.23r. do 27.05.23r.   

Rodzice dzieci, które już uczęszczają do świetlicy, również proszeni są o złożenie nowej Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy” na rok szkolny 2023/2024.

Prosimy o terminowe składanie zgłoszeń.  

Piotr Dobrowolski

zabawa sztuk kwiecie 12 20230424 1952165813

W kwietniu dzieci wykonały ostatnie zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Zadanie nosiło nazwę „Kartonowa pomoc” i polegało na wtórnym wykorzystaniu kartonowego pudełka dowolnych rozmiarów . Podczas zajęć dzieci zapoznały się z różnymi kierunkami i i formami sztuki. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali i wykonali grę planszową z instrukcją oraz układali kolorowe puzzle zrobione na kartonie.

 Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

warsztaty pisania pisanek 2 20230512 1591886053

Przed świętami odwiedziła nas młodzież z Regionalnej Grupy Obrzędowej z Krzczonowa. Założyciel grupy Ignacy Wawrzycki opowiedział uczniom o tradycjach wielkanocnych oraz pokazał jak krok po kroku napisać woskiem wzór na jajku. Uczniowie po raz pierwszy własnoręcznie wykonali tak trudną techniką piękne i kolorowe pisanki.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

spotkanie z pani edyt jakiewicz bajorek lekarzem dentyst 3 20230418 1395808056

W marcu gościła u nas lekarz – dentysta, która przybliżyła dzieciom zasady higieny jamy ustnej, metody szczotkowania, stosowania dodatkowych środków wspomagających higienę. Pani dentystka wyjaśniła dzieciom zasady prawidłowego żywienia. Opowiedziała o sposobach zapobiegania próchnicy zębów, podkreślając, że jest to choroba zakaźna oraz o roli pierwiastków fluoru i wapnia jako budulca zdrowych zębów i kości. Wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących pracy lekarza dentysty – pedodonty. Nasz gość mówił również o konieczności dbania o zęby jako profilaktyce wielu chorób ogólnoustrojowych – stawów, nerek, serca itp.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

leluja 13 20230510 1741300125

Dniu 20. 03.2023 r. odwiedziła naszą świetlicę emerytowana nauczycielka pani Hanna Daruk, która przeprowadziła warsztaty dotyczące wycinanki ludowej zwanej lelują. Leluja to wycinanka o jednoosiowej symetrycznej budowie w formie drzewka z podstawą wyciętą z jednego kawałka kolorowego papieru. Jej górna część może mieć różny kształt: zaokrąglony u góry i przecięty prosto u dołu w formie łuku gotyckiego, jak też w formie koła, prostokąta lub owalu. Wypełnienie jest najczęściej ażurowe. Pani Hania pokazała dzieciom rodzinną pamiątkę - album swojego taty z kolekcją jego wycinanek. Zaprezentowała wybrane wzory i sposoby wycinania. Pomagała naszym małym artystom w tworzeniu indywidualnych form i ornamentów. Prace zostały wyeksponowane na wystawie na korytarzu szkolnym.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

witamy w wietlicy wiosn 6 20230417 1527902110

We wtorek, 21 marca przywitaliśmy wiosnę z piosenką na ustach. Uczniowie tego dnia mieli możliwość wysłuchania wiosennych wierszy i opowiadań. Poznali cykl rozwoju roślin oraz samodzielnie posadzili kwiaty, które będą ozdobą świetlicy. Dzieci nauczą się odpowiedzialności dbając o rośliny, które posadziły.

Zapraszamy do galerii