Anna Słoboda

„Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie. Koral, koral sznur korali, la, la, la, la, la, la, la….” Czy pamiętacie słowa tej piosenki? Dzieci kochają jarzębinę! Służy do ozdabiania babek z piasku, bywa pomocna
w nauce liczenia, a przede wszystkim jest doskonałym materiałem do wszelkiego rodzaju prac plastycznych. Chyba każdy robił w dzieciństwie korale z jarzębiny. Nosiły je wszystkie małe damy.

Tego typu wspomnienia są bezcenne, dlatego dzielimy się nimi z naszymi dziećmi.

 W dniu 3 października 2018 r. w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane Warsztaty ,,Korale Pani Jesieni”. Wykonane dziecięcymi rączkami korale i bransoletki stanowiły oryginalną ozdobę szkolnego stroju.

W miłej atmosferze  uczniowie rozwijali swoją kreatywność, doskonalili zdolności manualne i umiejętności pracy w grupie.

Radości nie było końca.

 Zajęcia zorganizowały Panie: Monika Kozak, Renata Jones, Anna Gozdalska - Kozak

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

 

W sobotę, 22 września, będziemy świętować " Dzień bez Samochodu", który jest obchodzony na zakończenie "Europejskiego Tygodnia  Zrównoważonego Transportu". W związku z tym wydarzeniem w naszej  szkole  podejmowanych jest  wiele ciekawych inicjatyw.

W środę 19.09.2018 r. przed naszą szkołą odbył się happening. To artystyczne wydarzenie połączyło uczniów, nauczycieli i rodziców we wspólnym działaniu. Polegało ono na przedstawieniu, w jaki sposób możemy podróżować bez użycia samochodu i jakie otrzymujemy w zamian korzyści.

Ponadto  grupa uczniów ze szkolnej świetlicy wzięła udział w nietypowym konkursie plastycznym pt. "Wyczarowane kredą". Pomysłowość i zaangażowanie dzieci oraz kolorowa kreda sprawiły, że na chodniku przed głównym wejściem do szkoły możemy oglądać przepiękne, wielobarwne prace.

Całość dzieła dopełniły rysunki wykonane przez rodziców, którzy z radością włączyli się w tę akcję. Miłym akcentem była również obecność rodzica, który przyjechał miejskim rowerem.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i gratulacje od Pana Wicedyrektora Jerzego Jarosińskiego,  który wraz z mamą naszej uczennicy, wręczył nagrody wszystkim uczniom, biorącym  udział w konkursie.

Powstałe rysunki zdobią teraz chodnik przed głównym wejściem do naszej szkoły i przypominają o nadchodzącym wydarzeniu.

                   Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie  bardzo serdecznie dziękujemy!

                                       Lesia Sobolivska,Ewa Rycerz, Dorota Dąbrowska

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski
W  związku z trwającym Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu(16-22. 09.2018) dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy brały udział w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drogach,  postaw proekologicznych oraz warsztatach plastycznych podczas których wyplatały włóczką kolorowe wzory na szkolnym ogrodzeniu. Pomysł został zaczerpnięty z akcji "Bombardowania włóczką" przystanków. Powstałe instalacje: kolorowe kwiaty, latawce oraz od strony szkolnego parkingu: słońce, chmurka, dmuchawiec mają zwracać uwagę i zachęcać nas do pieszych wędrówek, pozostawienia samochodu i częstszego korzystania z roweru, miejskiej komunikacji. 
Zachęcamy nie tylko do zaangażowania się w akcję, ale także do ruchu na świeżym powietrzu, tym bardziej, że wrześniowa pogoda temu sprzyja.
Koordynatorki akcji: Bożena Poniewozik, Dorota Dąbrowska, Ewa Rycerz, Elżbieta Owczarek
 
Piotr Dobrowolski

malowanie na folii 4 20180613 1688909041

 

29.05.2018 r. dzieci uczęszczające do świetlicy, spędziły miło czas na malowaniu kolorowej łąki farbami plakatowymi na folii strech podczas zajęć w plenerze. Tworzenie obrazów okazało się ciekawą zabawą plastyczno–sensoryczną.  Zajęcia odbyły się pod opieką  p. Elżbieta Skowronek i p. Ewa Rycerz.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

         warsztaty malarskie 11 20180613 1973405789

       

Warsztaty malarskie

23.05. 2018 r. w świetlicy odbyły się warsztaty malarskie przeprowadzone przez panią Katarzynę Piątkowską , artystkę zajmującą się malarstwem sztalugowym w technice akrylowej i olejnej.

Pani Katarzyna na początku warsztatów opowiedziała o swojej pracy i zaprezentowała  obrazy.  Dzieci zapoznały się  z technikami malarskimi (olej, akwarela, pastel olejny, pastel suchy), materiałami, narzędziami, przykładami prac malarskich oraz z podziałem barw (podstawowe, pochodne, zimne, ciepłe). Jak również w trakcie zajęć własnoręcznie wykonywały prace plastyczne techniką akwareli – tematem pracy była martwa natura owoce.

Podczas zajęć opiekę nad dziećmi sprawowała pani Elżbieta Skowronek.

Warsztaty malarskie

Radek Suski

mojej mamie 10

W dniu 25.05.2018r. uczniowie z klasy I d i I b uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. "Mojej mamie". Zajęcia poprowadziła pani Aleksandra Bednarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. Dzieci wykonywały zaprojektowane przez siebie albumy, które będą pięknym prezentem z okazji Dnia Mamy. W przeprowadzeniu zajęć pomagał opiekun koła pani Dorota Dąbrowska.

Zapraszamy do galerii

Radek Suski
 patriotyczne spiewanki 06
 
Uczniowie z kl.I d, I b i II c w ramach Świetlicowych Warsztatów Artystycznych uczestniczyli w zajęciach muzycznych pt. "Patriotyczne śpiewanki na bitach hip-hopowych". Zajęcia wpisywały się w obchody 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Prowadziła je pani Barbara Księska z Fundacji Hesperos. Warsztaty odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. Podczas zajęć dzieci wysłuchały najsłynniejszych piosenek patriotycznych w nowej hip-hopowej oprawie oraz wykonały własną aranżację do kilku piosenek.
Podczas zajęć opiekę nad grupą sprawowała pani Dorota Dąbrowska.
 
Radek Suski
swietlicowe warsztaty artystyczne 05
 
Podczas kolejnego wyjścia w ramach Świetlicowych Warsztatów Artystycznych uczniowie brali udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez panią Barbarę Księską z Fundacji Hesperos.
Zajęcia odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. Podczas warsztatów dzieci wykonywały własne grzechotki, którymi wspólnie muzykowały i bawiły się w rytmie etnicznych brzmień. 
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z brzmieniem i historią różnych instrumentów. Wysłuchali również koncertu na flecie prostym.
W przeprowadzaniu zajęć pomagał opiekun koła pani Dorota Dąbrowska