Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Unia Lubelska

Szkolny konkurs

Unia Lubelska 1569

zorganizowany z okazji 450. rocznicy Unii Lubelskiej

 

I Organizator konkursu:

            Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie,

            nauczyciele - opiekunowie konkursu: Renata Seroka, Hanna Daruk.

II Cele konkursu:

  • Uczczenie 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej.
  • Budowanie tożsamości narodowej w oparciu o znajomość historii.
  • Popularyzowanie wśród uczniów wiedzy historycznej.
  • Wspieranie zainteresowań i uzdolnień uczniów.
  • Rozpowszechnienie idei tworzenia lapbooków jako atrakcyjnej formy skutecznego segregowania i zapamiętywania informacji.

Zadaniem uczestnika/uczestników jest Wykonanie lapbooka „UNIA LUBELSKA 1569”.

 

Regulamin konkursu (pdf.)

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU WSZYSTKICH UCZNIÓW ! 

R.S.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 wyniki szkolnego konkursu witecznego z jzyka angielskiego 1 20181219 2088793119

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie:

- świątecznej skarpety - uczniowie klas I,

- świątecznego słowniczka obrazkowego w języku angielskim - uczniowie klas II,

- kartki świątecznej w dowolnej technice plastycznej oraz napisanie życzeń w języku angielskim - uczniowie klas III.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

fb baner

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Projekt z Klasą"  organizowany przez Nową Erę.

Głosujmy codziennie na nasz projekt numer 2101 - walczymy o gran w wysokości 1000 zł. 

Aby oddać ważny głos należy wejść na stronę  projektzklasa.pl kliknąć na przycisk GŁOSUJ, następnie w okienku poniżej mapki wpisać numer 2101 i kliknąć szukaj i wypełnić formularz. 

WAŻNE - w polu kim jestem? wybrać  - Przyjaciel projektu, zaznaczyć zapoznanie się z regulaminem i zgodę na przetwarzanie danych osobowych i klikamy Wyślij

 WAŻNE - należy odebrać pocztę i kliknąć na link w celu aktywacji głosu.

 BARDZO WAŻNE - głosować można codziennie, przy kolejnych głosowaniach podaje się tylko mail, należy również odebrać pocztę i potwierdzić oddanie głosu. Głosujemy do 13 grudnia.

Za wsparcie serdecznie dziękuję.

Marcin Stec- nauczyciel informatyki.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

konk 2

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE OCZAMI DZIECI

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 10 października do 5 listopada w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III pod nazwą Polskie symbole narodowe oczami dzieci, którego organizatorkami były panie Grażyna Młodzikowska–Suryś i Katarzyna Trybalska-Mulak.

Jury pod przewodnictwem pana dyrektora Mirosława Wójcika wyłoniło 9 laureatów i przyznało 9 wyróżnień.

Klasy I

Laureaci konkursu:

I miejsce – Kaja Samorańska

II miejsce – Marek Łukasik

III miejsce – Kacper Krawczyk

Wyróżnienia:

Barbara Mendel, Alicja Pokarowska

Klasy II

Laureaci konkursu:

I miejsce – Maja Barej

II miejsce ex aequo – Milena Niedziela, Milena Wójtowicz

III miejsce – Gabriela Czerw

Wyróżnienia:

Bartek Stojko, Antonina Trznadel, Adrian Kowalski, Bartosz Kusio

Klasy III

Laureaci konkursu:

I miejsce – Paweł Hamryszczak

II miejsce – Maksymilian Gajewski

Wyróżnienia:

Tymon Mazur, Dominik Ukalski, Oliwier Prażmo.

Gratulujemy laureatom i wyróżniony uczniom, a wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie, serdecznie dziękujemy.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone uczestnikom konkursu podczas Szkolnego Testu Wiedzy - 100 lat niepodległej Polski.

Najlepsze prace można oglądać na parterze budynku szkoły. 

K.M.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I – III naszej szkoły do wzięcia udziału

w Szkolnym Konkursie Plastycznym Polskie symbole narodowe oczami dzieci

Celem konkursu jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia, rozwijanie artystycznych talentów uczniów, kreatywności i wyobraźni twórczej.

Organizatorki

Grażyna Młodzikowska – Suryś i Katarzyna Trybalska - Mulak

Regulamin konkursu (pdf)

P&R#Admins
Kategoria:

flagakrajobraz

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I – III naszej szkoły do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim.

Konkurs poezji zachęca do świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości
oraz promowania wśród dzieci treści o tematyce patriotycznej.

Konkurs odbędzie się w II etapach:
1. Etap klasowy
Wychowawca klasy organizuje i przeprowadza konkurs wewnątrzklasowy  w terminie do 19 października 2018 r. wyłaniając do trzech recytatorów, którzy będą reprezentowali klasę w następnym etapie.

2.Etap szkolny
Odbędzie się dnia 24 października 2018 r.
Przesłuchania konkursowe odbywać się będą z udziałem publiczności.
Uczestników oceniać będzie jury powołane przez organizatorki.

Organizatorki
Hanna Daruk i Irena Furtak

Warunki uczestnictwa (pobierz plik .doc)

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Uwaga !

Prace wraz z wypełnionymi formularzami należy dostarczyć do świetlicy szkolnej (s.4) najpóźniej do dn. 26.09.2018.

Koordynator konkursu - Dorota Dąbrowska.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

   pokoloruj

   Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Wicej informacji  na stronie :Pokoloruj swój Świat

Piotr Dobrowolski
Kategoria:
jump 7 20180612 1717653055
 
W dniu 30.05 2018 r. w świetlicy został przeprowadzony Szkolny Konkurs Sprawnościowy " JUMP ! ", organizowany w ramach trwającego w naszej szkole Festynu Radości z okazji Dnia Dziecka.
Do konkursu można było zgłosić 5 uczestników z każdej klasy. Wygrywała osoba z największą ilością skoków na skakance wykonanych w określonym czasie. Na każdym poziomie klas mógł być tylko jeden zwycięzca. 
A oto lista zwycięzców, z klas które podjęły to wyzwanie:
Klasa 1a - Petryszak Lena
Klasa 1b - Dudkiewicz Ala
Klasa 1c - Kruk Julia
Klasa 1d - Furman Aleksandra
Klasa 2a - Olszewska Alicja
Klasa 2b - Tys Bartosz
Klasa 2c - Hamryszczak Paweł
Klasa 3a - Myszala Oliwia
Klasa 3b - Dudzicz Marta
Klasa 3c - Santarossa Julia
Klasa 3d - Dudek Ilona - 135 skoków - najlepszy wynik na poziomie klas I - III
Klasa 4a - Kuczyńska Alicja
Klasa 4b - Płowaś Julia
Klasa 4c - Kurzyna Aniela
Klasa 4d - Noga Julia
Klasa 4e - Jakimczuk Nikola
Klasa 4f - Gągoł Dominika
Klasa 5c - Mariańczyk Maryla
Klasa 5d - Mencewiczur Art
Klasa 6a - Waleszczak Natalia - 163 skoki - najlepszy wynik na poziomie klas IV - VII
Klasa 6b - Rudny Milena
Klasa 6c - Mietlicka Nadina
Klasa 6d - Komarynska Jana
Każdy uczeń, który przystąpił do konkursu, otrzymywał słodką niespodziankę, a zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. 
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród i pomoc podczas ich wręczania.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Dorota Dąbrowska, Elżbieta Skowronek i Ewa Rycerz