P&R#Admins

festiwal legend lubelskich klasy 4 6 20180325 1209346134

Festiwal Legend Lubelskich

Pierwszy dzień wiosny kojarzy się ze słońcem, topieniem Marzanny i śpiewem ptaków. Tymczasem za oknem ciągle króluje zima. Dlatego w naszej szkole postawiliśmy na kreatywność uczniów i nauczycieli.

            Choć aura za oknem była raczej zimowa niż wiosenna uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych w radosnych nastrojach stawili się o godz. 9:00 na sali gimnastycznej. Przywitał ich teatr z Międzyszkolnego Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego pod nazwą „Dywo słowo”. Opiekunem grupy jest pani Lesia Sobolivska, nauczycielka języka ukraińskiego. Aktorzy zaprezentowali nam spektakl w języku ukraińskim o księciu halicko-włodzimierskim - Danielu Halickim, którzy ustanowił Chełm stolicą swego państwa. Wszystkim podobał się występ, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności.

 

            Potem przyszedł czas na uczniów SP 38. Mieli oni do wykonania nie lada zadanie. Otóż każda klasa musiała zaprezentować jedną z legend lubelskich, które przygotowała p. Eliza Majewska.

            To wydawałoby się trudne wyzwanie zostało wspaniale wykonane przez uczniów naszej szkoły. Każda klasa zaprezentowała ciekawą etiudę teatralną. Żaden pomysł się nie powtórzył. Nie zabrakło oryginalnych piosenek, scenek kabaretowych i pantomimy. Uczniowie występujący na scenie byli bardzo zaangażowani – czego dowodziły wspaniałe kostiumy i ciekawa charakteryzacja. Kilka klas samodzielnie przygotowało scenariusze inscenizacji i oprawę muzyczną. Aż serce rosło patrząc na uczniów, którzy zmieniają się w aktorów i wspólnie prezentują opowieści o historii ich rodzinnego miasta. Między jednym a drugim występem publiczność mogła usłyszeć garść ciekawostek o Lublinie przygotowanych przez prowadzącą festiwal nauczycielkę, panią Paulinę Puto.

            Można powiedzieć, że Festiwal Legend Lubelskich w SP 38 był świętem każdego ucznia i wychowawcy. Dodatkowo poczuliśmy się dumni z naszej Małej Ojczyzny. Gdy będzie cieplej, wybierzemy się na Stare Miasto, by poszukać miejsc związanych z lubelskimi legendami.

 

Zapraszamy do galerii

 

Kategoria: